МВР Хроника: Приведен жител на село Ѕвегор поради агресивно однесување кон полициски службеник – Возач на мопед од Виница повреден во Кочани – Жител на Смојмирово ширел расистички и ксенофобичен материјал

На 03.07.2024 во 16.40 часот во с.Звегор, делчевско, полициски службеници[…]

Read more