СРПСКА РЕПРЕЗЕНТАТИВКА Е НОВОТО СУПЕР ЗАСИЛУВАЊЕ ВО РЕДОВИТЕ НА ЖФК КАМЕНИЦА САСА

Денес потпис под едногодишен договор стави српската интернационалка и повеќегодишен член на репрезентацијата на Србија – Лана Чолич. Таа доаѓа од ЖФК Земун, каде е една од најдобрите поединци и капитен во тимот во последните три сезони. Лана Чолич, од денес ги започнува подготовките со каменичките девојки. Со нејзиниот квалитет и искуство, од ЖФК Каменица САСА очекуваат значително зголемена ефикасност во нападот, но и севкупно во играта на тимот.

Пристигнувањето на Лана Чолич е силно засилување за ЖФК Каменица САСА пред претстојниот циклус натпревари во Лигата на шампиони кој запонува со големиот италијански клуб Јувентус.

🍀🖤 #ОдимеНапред #ОдимеДоКрај 🥇🏆🖤⚒

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *