При несреќен случај повреден 69-годишен жител на Делчево

На 19.01.2023 во 18.43 часот во СВР Штип е пријавено дека во Итна медицинска помош Делчево бил донесен за укажување лекарска помош Д.Г.(69) од Делчево, кој по кажување на очевидец се повредил при несреќен случај. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *