Приведен жител на Делчево. Била пронајдена и одземена дрога

На 06.08.2022 во 23:55 часот во Делчево, полициски службеници од Полициската станица Делчево го лишиле од слобода Д.Ѓ.(27) од Делчево затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *