Поднесок од полицијата за лице од Македонска Каменица поради физичка пресметка

На 15.07.2022 во 02.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.,,Димитар Влахов“ во Кочани, по вербална расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ѓ.В.(46) од с.Косевица, општина Македонска Каменица и А.Д.(27) од Кочани.

По комплетирање на случајот против учесниците ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Дневен билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *