ЖКК БАСКЕТ КАМ (18) Е ВО ФИНАЛЕ! УТРЕ ЌЕ ИГРА ЗА ШАМПИОНСКИОТ ТРОФЕЈ

Марија Николов беше прво име во победничката екипа. Реализираше дабл-дабл од 27. поени и 10. скока, а освен тоа додаде и по четири асистенции и исто толку освоени топки. Милованова имаше 13.поени (и осум асистенции), а Караѓозова уште 11.поени.

Кај Бадел 1862, со 13 поени заврши Стојковска, додека Димковска додаде уште десет.

Победникот, кој за прв пат, ќе добие и парична награда во висина од 30.000 денари ќе биде познат по одигрувањето на финалето кое на програмата е на 21.мај (недела) од 14.30 часот.

Поразената екипа во финалниот натпревар ќе биде парично наградена со 25.000 денари.

Натпреварот за третото место е предвиден за недела, од 12.часот. Победникот на оваа средба, освен бронзените одличја ќе добие и парична награда во висина од 15.000 денари. Поразениот тим во „малото финале“ ќе добие 10.000 денари од вкупниот награден фонд кој го предвиде федерацијата за овој финален турнир.

М18 ЛИГА-ЖЕНИ – ФИНАЛЕН ТУРНИР

РЕЗУЛТАТИ -ПОЛУФИНАЛЕ

Баскет Кaм 2011 – Бaдел 1862 70:52

Тим Арена – Крива Паланка     57:76

21.МАЈ (НЕДЕЛА)

12.00: За трето место – Тим Арена – Бaдел 1862

14.30: Финале – Крива Паланка – Баскет Кaм 2011

*Сите натпревари се играат во салата „Кирил и Методиј“ во Македонска Каменица

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *