Делчевец ја уценувал поранешната партнерка со експлицитни видео материјали

На 25.03.2023 во 17.30 часот во Полициската станица Делчево, 20-годишна девојка пријавила дека М.З.(23) од Делчево, со кого претходно била во љубовна врска, ја уценувал и ѝ се заканувал дека ќе објави експлицитни видео материјали кои ги имал направено додека биле заедно.

По  комплетирање на случајот против М.З. ќе биде поднесена кривична пријава.

Извор: Билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *