ВЕЧЕРВА: Голема полициска акција во штипско, запленета е дрога вредна пола милион евра

Голема полициска акција во штипско, запленета е дрога вредна пола милион евра.

Во акција на МВР на територијата на Штип вечерва падна организирана група и уапсенк се повеќе лица, како македонски така и странски државјани дознава Centar.mk.

Како што дознаваме запленета е дрога вредна пола милион евра.

Од МВР потврдуваат дека во тек е полициска акција, а детали најавуваат за утре.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *