СИН ГО УБИ ТАТКОТО КАЈ КЛИНИЧКИ ВО СКОПЈЕ. ПОЛИЦИЈАТА ВЕЌЕ ГО УАПСИ.

Педесет и петгодишен маж почина синоќа откако при семејна расправија неговиот син му нанел повеќе убодни рани со нож.

Полициски службеници на СВР Скопје синоќа го лишиле од слобода Д.А.(24), бидејќи околу 23:15 часот на ул.„Бигла“ во Скопје, при семејна расправија со нож му нанел повеќе убодни рани на својот татко С.А.(55), од кои тој починал на местото на настанот. Предметот со кој е извршено делото е обезбеден.

По документирање на случајот, против Д.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопшти полицијата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *