Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето?

Претежно облачно, попладне во западните и југозападните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во Македонска Каменица претежно облачно со повремени врнежи од дожд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *