ПРОНАЈДЕНА ДРОГА ВО ВИНИЦА. ПРИВЕДЕНИ 4 ЛИЦА

На 17.12.2021 во 22.55 часот во Виница, полициски службеници од Полициската станица Виница ги лишиле од слобода Д.Д.(26), Ф.Д.(24), К.С.(21), С.Ѓ.(20) од Виница и П.Ѓ.(21) од Кочани. При претрес во домот на Д.Д. и Ф.Д., извршен со судска наредба, каде биле затекнати и К.С., С.Ѓ. и П.Ѓ., биле пронајдени и одземени марихуана и стебла од растението канабис.
Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ИЗВОР:  Дневни  соопштенија  на  МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *