49 годишен маж пронајден со тешки телесни повреди во село Двориште

На 27.06.2024 во 23.41 часот во ОВР-Берово било пријавено дека во с.Двориште,беровско, бил пронајден со повреди Б.П.(49) од с.Будинарци.

Тој бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош, каде од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Берово и се преземаат мерки за расчистување на настанот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *