Хаос во болницата во Кочани: 44-годишна жена претепала три колешки

Хаос во болницата во Кочани: 44-годишна жена претепала три колешки

Вработена во Општа болница Кочани пријавила дека на едно од Одделенијата на болницата, вработената Ј.Т.(44) од Кочани физички ги нападнала нејзините колешки Б.А.(47), Т.С.(53) и М.К.(58), сите од Кочани.

Се работи на расчистување на случајот, по што против Ј.Т. ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти полицијата во дневниот билтен.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *