ФК Каменица САСА му посака добредојде на репрезентативецот на Македонија (У-19) Грегори Давков

ФК Каменица САСА му посака добредојде на репрезентативецот на Македонија (У-19) Грегори Давков

“Со особена чест и задоволство Ви го претставуваме првото засилување на ФК Каменица Саса за новата второлигашка сезона, Грегори Давков. Грегори Давков е роден 2003 година и е поранешен играч на Беласица и Вардар” – стои во текстот од соопштението на ФК Каменица САСА објавено вчера, во чие продолжение се наведува дека, “Грегори Давков игра на позицијата лев бек и новото засилување на оваа позиција од каменичкиот тим е дел од У19 фудбалската репрезентација на Македонија”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *