Утре посвежо со локален пороен дожд, од петок повторно топло

И утре времето ќе биде променливо облачно и посвежо, со локален пороен дожд, а од петок следува период на сончево време со мала до умерена олокална облачност, најавува УХМР.

Дневната температура ќе биде во пораст, а особено топло ќе биде во недела и во првите денови од идната седмица.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *