УБАВА ВЕСТ: Ќе следиме директен телевизиски пренос од Купот на Македонија помеѓу ЖФК Каменица САСА и АС Јунајтед

Финалето од Купот на Македонија, кое утре се игра во Скопје, им припадна на ЖФК Каменица САСА и ЖФК АС Јунајтед.

Натпреварот можете да го следите во живо на МТВ3 од 15.55 часот. Ова е прв директен телевизиски пренос од женски клупски фудбалски натпревар во Македонија.

Им посакуваме успех на нашите девојки. Се надеваме дека од утре пехарот од Купот на Македонија ќе ги краси витрините на ЖФК Каменица САСА и ќе биде уште еден голем спортски успех за Македонска Каменица.

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *