Уапсени две лица во Делчево, кај нив била пронајдена прашкаста материја

На 15.10.2021 во 23.00 часот во Делчево, полициски службеници од Полициската станица Делчево ги лишиле од слобода М.Д.(28) и С.К.(21), двајцата од Делчево, затоа што кај нив била пронајдена прашкаста материја.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *