Тешко повредена жена од Виница, со автомобил излета од патот

Жена од Виница е тешко повредена кога со автомобилот излета од патот.

„На 25.6.2023, во 18 часот, било пријавено дека на регионален пат во близина на виничка крстосница, патничко моторно возило ‘голф’, со винички регистарски ознаки, управувано од Ј. Е. (67) од Виница, излетало надвор од коловозот. Во несреќата тешки телесни повреди добила Ј. Е., констатирани во Медицинскиот центар во Штип“, велат од МВР.

Извршен бил увид.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *