Силувана малолетничка во Кочани – полицијата го привела сторителот

„Вчера во 19.00 часот во Кочани, постапувајќи по претходна пријава, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани извршиле службен разговор со О.Х.(37) од Кочани, поради основано сомнение дека извршил обљуба врз малолетничка од Кочани“, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *