Се преврте цистерна на патот Македонска Каменица – Кочани

Цистерна од Бугарија се преврте на патот Делчево-Штип, возачот тешко повреден

На 18.07.2022 во 18.00 часот во Полициската станица Виница било пријавено дека на магистралниот пат Македонска Каменица – Кочани, кај место викано ,,Каменолом“, товарно возило „ман“ со полуприколка – цистерна, и двете со бугарски национални ознаки, сопственост на правно лице од Бугарија, а управувано од Д.Ј.(58) од Бугарија, се превртело на коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Кочани.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Виница.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *