Сеќавање на Тоше: Слушнете ја првата песна која Григор Копров ја напиша за Тоше Проески

Слободно можеме да кажеме дека ова песна стана евергрин..

Тоше Проески уште на почетокот на кариерата имаше можност да работи со еден од најпознатите македонски поп композитори. Станува збор за Григор Копров, авторот кој досега има напишано безброј хитови, како за Тоше, така и оснатите македонски поп пејачи.

Но, знаевте ли која е првата песна која тој ја создал за Тоше? Станува збор за песната „Усни на усни“, која и ден денес е апсолутен хит. За тој факт одличен доказ е тоа што многу младенци се одлучуваат токму на оваа песна да го изиграат својот прв танц, но и каверите кои младите пејачи ги снимаат токму за истата песна.

 

фото: Принтскрин / Јутјуб

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *