САСА ја засили голманската позиција со одличниот Горан Трајковски

ФК Каменица САСА го претстави и петото засилување на ФК Каменица Саса за претстојната натпреварувачка сезона во Втората фудбалска лига на Македонија.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ: “Каменица вози со Ацико” – нова акција со многу поволности за кандидатите од Македонска Каменица

Станува збор Горан Трајковски кој ќе ја засили голманската позиција во тимот. Трајковски има 25 години, со богата натпреварувачка кариера и успешни настапи во клубови како Силекс, Македонија Ѓорче Петров, Плачковица, Работнички и Воска.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *