Релативно силен земјотрес го погоди Дојран

Пред неколку минути земјотрес со јачина од 3,8 степени според Рихтер го погоди Дојран.

Епицентарот на земјотресот се наоѓа на 11 километри источно од Дојран и беше на длабочина од 5 километри.

Инаку, претходната недела имаше и два послаби земјотреси со јачина од 2.2 и 2,5 степени кои беа почувствувани во Скопје.

извор: скопје24

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *