Пронајден мртов дедо во село Драмче

Пронајдено безживотно тело во атарот на делчевското село Драмче. Според информации од делчевската полиција се работи за 81-годишник со иницијали Б.А, кој бил пронајден од страна на женско лице кое собирало печурки.

-Телото е пронајден од страна на женско лице во шумата кај Новачко Маало во селото Драмче. На местото излегле медицински лица и МВР, кои ја констатирале смртта на починатиот Б.А, се вели во информацијата од полицијата.

Настанот се случил со 6:35 утринава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *