Пронајдена прашкаста материја кај 20 годишник од Кочани

На 15.04.2022 во времето од 15,00 до 16,00 часот во Кочани по претходна судска наредба од Основен суд Кочани од полициски службеници од СВР Штип и ОВР Кочани се лишени од слобода С. А.(20) и Н. А.(21) двајцата од Кочани, затоа што по извршен претрес во домот на С.А. во Кочани пронајдена и одземена е прашкаста материја и други предмети.

За настанот е  известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *