Променливо облачно со слаб до умерен ветер

Променливо облачно со слаб до умерен ветер

Временската прогноза во земјава за вторник (6.12) покажува наутро наместа со појава на магла, а во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Температурата ќе се движи од -1 до 13 степени целзиусови.

Во Скопје наутро со појава на магла, а преку денот променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер.

Малку повисока температура во однос на вчера, особено утринската и ќе се движи од 7 до 12 степени целзиусови.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *