Пријателскиот натпревар Вардар – Осогово со директен пренос на Twitter од 18 часот

Денеска од 18 часот во Скопје бубамарата ќе ја тркалаат фудбалерите на Вардар и Осогово во пријателски натпревар.

На „Тоше Проески“ стадионот седењето дома за 90 минути ќе го прекинат играчите на Вардар, лидер во Првата лига и тимот на Осогово, кој се натпреварува во Втората лига Исток.

Од Осогово веќе ги објавија и почетните 11 кои ќе истрчаат на теренот, а набрзо составот го открија и вардарци.

Натпреварот, нормално, се игра без публика. Пренос ќе има на Twitter, текстуален:

Matchday
@FKVardar
18:00 h.
Gradski stadium Skopje
Live: text comentary on @Twitter#StayHome pic.twitter.com/48cEnyVxjb

— GFK Osogovo (@gfkosogovo) March 15, 2020

Целиот текст објавен на кајгна.мк можете да го прочитате овде.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.