Приведен 28 годишен кочанец поради физички напад врз полициски службеник

На 31.01.2024 во Кочани,полициски службеници од Полициската
станица Кочани го лишиле од слобода И.И.(28) од Кочани затоа што
околу 23.00 часот во угостителски објект во Кочани физички
нападнал полициски  службеник кој извршувал службени дејствија.
По целосно документирање на случајот, против И.И. ќе биде
поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published.