ПРИВЕДЕН ДИЛЕР ОД КОЧАНИ

Полицијата го приведе 22-годишнот Б.А. од Кочани. При претрес во неговиот дом пронајдени се и одземени марихуана, прашкаста материја, семки од канабис и дробилка.

На 20.06.2023 во 15.45 часот, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода Б.А.(22) од Кочани. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, прашкаста материја, семки од растението канабис и дробилка, соопштија од МВР.

Б.А. е задржан во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *