ПРИВЕДЕН ДИЛЕР НА ДРОГА: Кај 23-годишникот била пронајдена марихуана

Полициски службеници од СВР Штип – ОВР Кочани вчера го лишиле од слобода 23-годишниот кочанчанец Д.Ј..

При претрес во неговиот дом во Кочани, извршен со судска наредба, информираа денеска од МВР, била пронајдена и одземена марихуана.

Д.Ј. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: radiokocani.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *