Приведени четири лица, расчистени 10 кривични дела на подрачјето на Виница

По преземени активности од страна на полициски службеници од ОВР Виница, вчера беа лишени од слобода Џ.У. (26) од Радовиш и виничанците А.И.(18), Е.М. (21) и С.И. (26), поради постоење основи на сомнение дека во Виница извршиле осум кривични дела „тешка кражба” од куќи, викендици, маркет и пункт за отпад и по едно кривично дело „одземање на моторно возило” и „кражба”.

Од Министерството за внатрешни работи (МВР) соопштија дека поголем дел од украдените предмети се пронајдени, одземени и вратени на оштетените граѓани.

По комплетирање на случаите против сторителите на кривичните дела ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *