Приведени двајца делчевци поради физички напад врз две лица

Делчево, 10. Април 2023 година – На 10.04.2023, полициски службеници од Полициската станица Делчево ги привеле К.Г.(22) од Делчево и А.Б.(23) од с.Вирче, делчевско, затоа што на 09.04.2023 околу 23.35 часот на ул. „Методија Митевски Брицо“ во Делчево го нарушиле јавниот ред и мир со физички напад врз Д.А. од Прилеп и Б.Г. од Делчево. По комплетирање на случајот против напаѓачите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Извор: Билтен на МВР

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *