Претрес во Виница, приведен дилер на дрога

 МВР информира дека вчера полициски службеници од виничкото ОВР Виница го лишиле од слобода И.А.(32) од Виница во чиј дом е најдена марихуана.

-При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дигитална вага, две дробилки, ризли и пари, известуваат од полицијата.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *