Прв натпревар за девојчињата од Баскет Кам на домашен терен

Во недела, во 13.00 часот, девојчињата (М-16) од Кошаркарскиот клуб „Баскет Кам“ го играат првиот годинашен натпревар на домашен терен. Тие се среќаваат со кумановскиот клуб „Бал фор лајф“ во рамки на третото коло од младинската лига на Македонија.

Од „Баскет Кам“ најавуваат победа и продолжување на трендот на успеси сезонава.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *