По меѓусебна пресметка, сопружници од Виница завршиле во притвор

По меѓусебна пресметка, сопружници од Виница завршиле во притвор

Вчера во Виница биле приведени сопружниците С.Ѓ. (37) и С.Ѓ. (25) откако било пријавено дека најпрво сопругот физички ја нападнал неговата сопруга, а потоа и таа со остар предмет упатила закани кон партнерот. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *