Поради пожар во целосен прекин е сообраќајот на магистралниот пат Кочани – Штип

Магистралниот пат Штип-Кочани вечерва, од 21 часот, е во прекин во двата правци поради пожар во кој гори стрниште и ниви и се шири кон магистралниот пат.

Како што соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ), нормализиран е сообраќајот на регионалниот патен правец Делчево – Пехчево.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *