Пожар во куќа во Виница: Причинета е материјална штета

На 08.06.2023 во 13.43 часот во Полициската станица Виница, било пријавено дека  на ул. „Македонска“  во Виница настанал пожар во куќа сопственост на А.А.(53) од Виница. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Виница. Во пожарот повредени лица нема, а увид на местото извршила увидна екипа на ОВР Виница.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *