Повозрасен штипјанец силувал 21-годишна девојка

Повозрасен штипјанец силувал дваесет и едногодишна девојка од Струга

16.XI.2017 kamenica.mk

Четириесет и осумгодишен штипјанец силувал дваесет и едногодишна девојка од Струга во близина на кавадаречко село.

Министерството за внатрешни работи соопшти дека поднела кривична пријава против Ш.Д. од Штип  за кој се сомнева дека сторил кривично дело „силување со закана врз животот“.

„Ш.Д. ноќта помеѓу 8 и 9 октомври годинава во близина на едно кавадаречко село, во неговото возило, со употреба на сила и закани извршил обљуба над  Џ.М. (21) од Струга“, соопшти полицијата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *