Победа на ЖФК Каменица САСА над второпласираната Тиверија од Струмица

Македонска Каменица 03.04.2021 година – Во дербито на колото, во директен двобој со еден од конкурентите за титула, против второпласираната екипа од Струмица-Тиверија, девојките на ЖФК Каменица Саса со 1:0 постигнаа важна победа!

Гостите успеаа да пружат отпор само во првите 45 минути, додека второто полувреме буквално се играше пред голот на струмичанки. Незапирливата Рабија Дервиши постигна победнички гол во последните минути од натпреварот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *