Пензионер од Кочани истепал полицаец при вршење на службени дејствија

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против А.А.(65) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 12.08.2023 во Кочани, пријавениот физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Извор: радиокочани.мк

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *