Отстрането македонското знаме од врвот на Кораб и поставено албанско (ВИДЕО)

Група на албански планинари викендов го тргнале македонското знаме од врвот на планината Кораб и поставиле албанско знаме.

„Кораб е на Албанија и нема место за македонското знаме“, напишал извесен Изет Шулку на својот Фејсбук профил, споделувајќи видео.

 

Засега нема реакции од македонските власти за оваа провокација на групата албански планинари кон македонскиот државен симбол.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *