Од утре променливо облачно со повремен дожд

Од утре до петок ќе се задржи променливо облачно време, наместа со повремени врнежи од дожд со слаб до умерен интензитет, информираат од УХМР.

Минималната температура утре ќе биде во интервал од 8 до 15, а максималната ќе достигне од 10 до 19 степени.

Во четврток и петок локално ќе има услови врнежите да бидат поројни и проследени со ретки грмежи.

Leave a Reply

Your email address will not be published.