Одигран првиот контролен натпревар на ФК Каменица САСА против Слога во Виница

30.01.2021 година – ФК Каменица САСА го одигра првиот контролен натпревар во зимскиот подготвителен период.

Голот на Антонио Бујчевски беше единствен погодок за домаќините, на натпреварот во кој Саса влезе по првиот дел на физички подготовки. Како што стои во изјавата на стратегот на каменичката екипа, Горан Здравков целта на овој натпревар е воигрување на димот и темпирање на формата на играчите пред почетокот на пролетниот дел од првенството.

Следниот натпревар на Каменица Саса е против екипата на Борец, додека Слога ги одмерува силите против Беласица.

Прочитај повеќе: Тренерското деби на Тони Симиќ донесе победа на Баскет Кам

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *