Нов рекорд! 5 починати и 53 нови случаи на ковид-19, од нив 6 се во Кочани

Во последниве 24 часа од последици од коронавирусот починаа 5 лица, дознава Алсат.

Од нив 1 од Скопје, 2 од Куманово, 1 Струга, 1 Велес,

Со ова вкупниот број на смртни случаи во земјава достигна 17.

Според нашите податоци, последново деноноќие позивитни на вирусот се 53 лица.

По градови:

Скопје – 13

Струга – 14

Куманово – 8

Штип – 5

Прилеп – 2

Тетово – 2

Кочани – 6

Велес – 1

Гостивар – 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *