Ново поскапување на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика одлучи за поскапување на горивата од вечерва на полноќ.

Цената на бензините се зголемува за 1 денар по литар, додека дизелот ќе се покачи за 0,5 денари по литар.

Така со најновата цена, од вечерва на полноќ ЕУРОСУПЕР 98 ќе се продава по цена од 86 денари по литар, додека ЕУРОСУПЕР 95 по 84 денари по литар.

ЕУРОДИЗЕЛ ќе се продава по 84,5 денари по литар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *