НАЈНОВА ВЕСТ: Горан Пандев се пресели во Парма

Македонскиот интернационалец Горан Пандев до крајот на сезоната ќе настапува во Парма, потврдија италијанските медиуми.

Пандев е член на Џенова, но реши да ја прифати понудата на членот на Серија Б и ќе ја доигра сезоната во втората италијанска лига.

Наскоро повеќе детали…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *