НАЈАВА: ЖФК Каменица САСА во сабота ја пречекува екипата на прилепска ЖФК Деспина

Во рамки на 2. Коло од Првата женска фудбалска лига на Македонија, екипата на ЖФК Каменица САСА ја пречекува прилепска ЖФК Деспина.
Натпреварот се игра на 17.09.2022година, во сабота со почеток од 15:00 часот, на Градскиот стадион во Македонска Каменица.

Се надеваме на убав фудбалски натпревар во кој каменичките девојки ќе прикажат одлична игра и ќе го повторат резултатот од минатото коло кога ја совладаа екипата на ЖФК Речица од Куманово со 11:0.

Каменица.Мк ќе врши директен пренос од натпреварот.

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *