Наставничка од Берово пријавена од родител дека тепала ученик

Наставничка од Берово пријавена од родител дека тепала ученик

Педесетгодишен маж од Берово пријавил дека неговиот син бил физички нападнат од наставничката во основното училиште во кое учел. Според полицијата, настанот се случил во Берово, а го пријавил таткото со иницијали Ѓ.П.. За сега, нема информации за причините поради кои се случил овој настан.

Се работи на расчистување на случајот.

Наставничка пријавена од родител дека тепала ученик

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *