Млад Кинез пее хитови од Тоше Проески среде Пекинг

Младиот Кинез, Ванг Сиао Чонг предизвика лавина позитивни реакции од голем број Македонци кои на неговиот профил на Инстаграм пишуваат емотивни пораки под видеата на кои се гледа како тој среде Пекинг ги пее големиоте хитови на легендарниот Тоше Проески како и српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *