Младинките на ЖФК Каменица САСА ја совладаа екипата на ЖФК Истатов

Во рамки на Младинската лига на Македонија (У15), во Дојран се сретнаа екипите на ЖФК Истатов ЖФК Каменица САСА. Одличен натпревар со убедлива победа на гостите од Македонска Каменица со високи 0:3.

Успесите на младинската екипа на актуелниот шампион на Македонија покажува дека, со вложувањето во младинските категории се обезбедува континуитет во развојот на клубот и основа за идни успеси на тимот.

Со идентеичен резултат, сениорската екипа на ЖФК Каменица САСА го совлада АСС Јунајтед. Стрелци на головите беа Пејтон Чик (2) и Ана Димитровска (1). Натпреварот се одигра во сабота, на Градскиот стадион во Македонска Каменица.

#ОдимеНапред #ОдимеДоКрај

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *